Pracownia SKAMED w Myślęcinku k/Bydgoszczy wyposażona jest w aparat MR Philips Achieva 1,5T Pulsar HP+ z pełnym wachlarzem cewek i serwerem aplikacyjnym IntelliSpace Portal. System oferuje wysoką rozdzielczość obrazów diagnostycznych przy maksymalnej szybkości wykonywanych badań.

Najlepsza w klasie homogenność w połączeniu z polem widzenia (53cm w każdej osi) pozwalają na wykonywanie badań w szerokim zakresie, bez konieczności przesuwania pacjenta.

Zestaw cewek w skład którego wchodzą m.in. 8-kanałowa cewka głowowa, 16-kanałowa i 33-elementowa cewka do badania całego OUN, 16-kanałowa i 16-elementowa cewka do badania tułowia z zakresem obrazowania 50cm - bez konieczności repozycjonowania, cewki 8-kanałowe dedykowane do badania stawów.

Platforma oprogramowania SCAN Tools Pro posiada w pełni wyposażone sekwencje i aplikacje do badań neurologicznych (w tym dyfuzyjnych i perfuzyjnych) naczyniowych, onkologicznych, ortopedycznych. System uzupełniony jest o zaawansowane aplikacje - oprogramowanie do badań spektroskopowych, do badań DTI z opcją traktografii, pakiet do badania perfuzji mózgu bez podania środka kontrastowego i pakiet ultra-szybkich sekwencji z doskonałą supresja tkanki tłuszczowej - cztery obraz w jednej sekwencji. Rutynowe stosowanie zaawansowanych sekwencji obrazowania, w tym opartych o dyfuzję cząsteczek, czy ich podatność magnetyczną uławia postawienie właściwego rozpoznania.

Aparat Achieva zaprojektowany został z myślą o zwiększeniu komfortu pacjenta, czego wyrazem jest zminiaturyzowany magnes, długość magnesu z obudowami wynosi tylko 167cm. Wnętrze, w którym przebywa pacjent jest otwarte i przestronne. Centralny, prosty odcinek kanału, w którym umieszcza się pacjenta, ma tylko 60 cm i szybko rozszerza się do 110 cm. Podczas większości badań pacjent może widzieć otoczenie poza magnesem. Stół opuszczany do wysokości 52cm pozwala na wygodne ułożenie pacjenta. Dzięki zastosowaniu w aparacie programu SofTone i ComforTone gradienty, mimo dużej mocy, są jednocześnie bardzo ciche, co zwiększa komfort badania. Konstrukcja aparatu zapewnia łatwy dostęp do pacjenta i umożliwia obserwowanie pacjenta ze stanowiska operatora przez cały czas badania.

Zapraszamy na badanie rezonansem magnetycznym